האתר הרשמי והחופשי של התושבים, היחיד והראשון בישראל

פרח במורדות הכרמל:”… הוא לא רק אדום..”

730 צפיות

לרגע נפלתי בפח: “חצבים”
כמעט נפלו ב”פח”: “חרציות”

 

חצב מצוי

תמונה שראיתי בפיד הטרי של שרה פייפל.. איזה מתוקים אמרתי לעצמי.. ידעתי שהפרח מוכר לי מדי.. הרי רק בחצרי פרחו להם עשרות כאלה במשך השנים.. ובכל זאת שאלתי.. כן.. תפסתי ת’כובע. מזמן הנפנו דגל שהאדומה התחילה, אבל היא לא בת יחידה. אצלנו כבוד לכל פריחה שהיא בתבל. היש יפה מפרחים. פרחים פסיכולוגית מראית מרגיע ומאיר עיניים, אז הנה צ’אנס קטן בין ראשונים אצלנו של צבע “לְילָה” עדין ומרגיע אל מול כל האדום הזה… הצילום הזה נולד בשעת בוקר ב 26.10.2017 שרה, חברה טובה, בשעת הובלת הכלב שלה בפרק הנדיב זכרון יעקב.
אפשר לחוש כבר את החורף הקטן מסתנף לו פנימה באפרוריות נעימה וחדה. בקיעים ברגבי אדם מצפים להישטף מים… הוא מצוי בכל מקום כמעט בארץ, בהר ובמדבר, בצפון ובשפלה, במישור החוף.

 

צילום: Sarah feifel

חצב בפארק הנדיב, מורדות הכרמל….חשים את הבוקר?

 

אם כבר דנים בצבעים, כיצד נוכל להצטמצם לצבע אחד בלבד בדף, מה עם נאמנותנו לצבעוניות?
*לא מובטח בכל פעם.. )-:

חרצית עטורה, כריזנתמה, Chrysanthemum – חרצית, חרציות
יהי צדק?

מי לא מכיר? אבא של מישו כאן היה אומר: “החיים זה לא כריזנתמה”…אחרי הכל הוא הצמח הנפוץ בישראל. כל כך פופולרי. כל כך פופולרי שבכל זאת שוכני הערים באמת לא מכירים אותו. על שום מה, כי תפוצתו תתקיים על פי רוב במרחבי הכפרי. שם יהיו ברי מזל לצפות בשטיחי הצהוב הכתמתם הזה על פני דונמים נרחבים מאוד.על אף שהיא יפיפיה, הדימוי שלה כפרח מצוי בתפוצה נרחבת מוריש לו ארומה עממית משהו… ובכן, אנו סוברים שעל מנת להכיר פרח ולאהוב אותו, יש צורך להביט בו פעם אחת היטב מקרוב.. כשתראו מרבדים לאחר מכן, תראו פרח יפיפה אחד במכפלות של מאות אלפים ואולי גם מיליונים.. שמה נמצאים יחד שוכנים זה לצד זה יופיה של החרצית ועצמתה.
בנגב המערבי, אחת מריאות החרציות הגדולות בישראל, נוטלות החרציות מקום של כבוד ב”מפת” הטבע. שבועות רבים מאוד עוד לאחר שכלל הפורח יבש לאחר האביב, לעיתים אף לתוך אמצע הקיץ נראה את הפרח החזק הזה שורד את שמש הנגב.. כבוד.

 

האחות הקטנה של פרח השמש אנו קוראים לה, השמש הקטנה, אחות החמניה…. (נביא גם ממנה. יש לנו תמונות גם יפות כאלה..)

חרצית עטורה, כריזנתמה, Chrysanthemum - חרצית, חרציות

חרציות וחיפושיות בנגב המערבי..

 

Leave a Comment